-1 C
Tirana, AL
Friday, November 24, 2017

Shokon hoxha: Çiftelia, tupani e defi janë haram

Një hoxhë nga Kosova i quajtur Sabit Gashi, deklaron që çiftelia është e ndaluar në islam. Jo vetëm kjo, por edhe veglat tjera...

Lirohet serbja e dyshuar për krime lufte në Kosovë

Prokuroria Speciale e Kosovës e ka liruar nga akuzat Milanka Terziqin (63), e cila para rreth 10 ditësh është arrestuar në pikëkalimin kufitar...

Momenti kur i thyhet dera shtëpisë së Azem Sylës

Në pamjet të cilat janë transmetuar në emisionin “Drejtësia në Kosovë” shihet diskutimi në mes policëve të cilët vendosin që ta thyejnë derën...

Eurodeputeti slloven: Sfida më e madhe për Serbinë, arritja e konsensusit të brendshëm për...

Deputeti i Parlamentit Evropian, Franc Bogoviq ka komentuar qëndrimin e Bashkimit Evropian, për krahasimet ndërmjet rastit të Kosovës dhe Katalonisë. BE-ja disa herë...

Motra e uron Bekim Jasharin me një fotografi të papublikuar më parë

Besarta e uron vëllaun për kryetar të Skënderajt ende pa u votuar në zgjedhje si dhe shpjegon shkurtimisht fotografinë. Postimi i Besarta H....

Nuk lejohet votimi me kusht jashtë komunës suaj

Derisa në zgjedhjet parlamentare, qytetarët mund të votojnë me kusht edhe jashtë komunave ku janë regjistruar si votues, e njëjta nuk është e...

Një ditë para zgjedhjeve, ndodh kjo e papritur në Podujevë

Një ditë para mbajtjes së zgjedhjeve lokale, Podujeva po përballet me një problem. Sot në këtë qytet dhe shumë fshatra të tij është...

Vjosa Osmani ia këndon Adelina Ismailit këngën ‘Ushtrinë time do ta bëjë me Ibrahim...

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka ndezur mbrëmë atmosferën në minutat e fundit të fushatës për zgjedhjet lokale 2017. Ajo me përkrahës dhe...

OSBE konfirmon se serbët mund të votojnë me dokumente të Serbisë

OSBE-ja sqaroi sot se me cilat dokumente serbët e Koosvës mund të votojnë në zgjedhjet e nesërme lokale. Senad Shaboviq, zëdhënës i Misionit...

Zyrtare: Në Ulqin zbulohet nafta

Mali i Zi në nëndetin e vet ka 51 miliardë metër kub gaz natyror dhe 144 milion resurse të rrjedhshme, gjegjësisht 438 milion...

Stay connected

0FansLike
707FollowersFollow
4,159SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Shihni çfarë i bën zemrës sheqeri | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.