-1 C
Tirana, AL
Friday, November 24, 2017

Saliji: PSP do të bëhet departament i veçantë i Prokurorisë Themelore

“Në draft-strategjinë për sektorin juridik për periudhën 2017-2022 parashihet që PSP të bëhet pjesë e Prokurorisë Themelore të Maqedonisë, si departament i...

Milloshovski akuza ndaj kryetarit të Gostivarit

Në debatin për nevojën e sjelljes së Ligjit për Gjuhët në Maqedoni, deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshovski ka akuzuar kryetarin e...

Zaev thërret: T’i lëmë politikën e vjetër ballkanike dhe ndarjet

Qeveria e Republikës së Maqedonisë gjithmonë do t’i ndjekë interesat e shtetit dhe do të ndërtojë marrëdhënie mbi bazë të parimeve të...

Sot marshohet për ajër të pastër në Shkup

Koalicioni për ajër të pastër “O2” dhe Ambasada e parë e fëmijëve në botë ‘Megjashi’ së bashku edhe me 18 organizata qytetare,...

Sot vazhdon diskutimi për ligjin për gjuhët

Kuvendi i Maqedonisë sot në kuadër të seancës së 15-të duhet ta vazhdojë diskutimin për propozim-ligjin për përdorimin e gjuhëve. Gjatë ditës...

Ohri, ky qytet i braktisur nga shqiptarët

Janë 380 hotele dhe apartamente të cilat lëshohen për turistët e huaj, të cilët i kalojnë disa ditë këtu. Pavarësisht se Ohri...

Maqedonia pa paragjykime dhe e gatshme për dialog

Qeveria e Republikës së Maqedonisë gjithmonë do t’i ndjekë interesat e shtetit dhe do tv ndërtojë marrëdhënie mbi bazë të parimeve të...

Zbogar: Kujdes me zgjedhjet, kërkohet zero tolerancë

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Samuel Zhbogar në seancën e sotme të Këshillit kombëtar për integrime tha se BE-ja përmes raporteve të ndryshme...

Prezantohen masat e Qeverisë për zvogëlimin e ndotjes së ajrit në Maqedoni

Grup të zgjeruar punues interdikasterial përveç me përfaqësuesit e institucioneve shtetërore edhe nga shoqatat qytetare, bashkëpunim më i madh me vetëqeverisjet lokale,...

MSHIA prezanton doracakun për Ligjin për procedurë të përditshme administrative

Sot, në një punëtori të organizuar nga Ministria për shoqëri informatike dhe administratë u prezantua doracaku i titulluar “Pyetje dhe përgjigje praktike...

Stay connected

0FansLike
707FollowersFollow
4,159SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Shihni çfarë i bën zemrës sheqeri | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.