-1 C
Tirana, AL
Thursday, November 23, 2017

Japonia goditet nga një termet i fuqishëm

Një tërmet me fuqi prej 6.1 shkallë të Rihterit, e ka goditur sot bregun lindor të Japonisë, por autoritetet nuk bënë paralajmërim...

Vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit e tërmetit në Meksikë

Forcat e shpëtimin po kërkojnë të mbijetuarit nga tërmeti i fuqishëm në Meksiko Citi, që vrau më shumë se 200 persona. Zjarrfikësit,...

Gasprom dyfishon investimet në “rrjedhën turke”

Prodhuesi kryesor rus i gazit, Gasprom pritet të shtojë mjetet për financimin e projektit për ndërtimin e rrjedhës së Turqisë për 863...

Kazakistan: U dënua për shkak të luftës në anën e separatistëve

Një gjykatë në pjesën verilindore të Kazakistanit e ka dënuar një person lokal, që kishte luftuar në anën e separatistëve në pjesën...

Uragani Maria godet Porto Rikon

Uragani Maria goditi sot Porto Rikon, me fuqinë e një stuhije të kategorisë 4 që meteorologët e kanë cilësuar si një uragan...

FT: Britania premton të paguajë 20 miliardë euro për “divorc” nga BE-ja

Kryeministrja britanike, Theresa May, do t’i premtojë Bashkimit Evropian pagesën e të paktën 20 miliardë euro në emër të “divorcit” nga Unioni,...

“Shoqet e mia të klasës u bënë skllave seksi të Kim Jong-un”

Një dezertore nga Koreja e Veriut ka treguar se si ka parë 11 muzikantë të hidhen në erë me kundër-ajror. Ajo tha...

20 fëmijë të vdekur nga rrëzimi i shkollës në Meksikë

Të paktën 20 fëmijë dhe një numër të rriturish u vranë nga rrëzimi i shkollës fillore Enrique Rebsamen në Meksikë, shkruan BBC....

Blerjet me pakicë shënojnë ngritje në Britani

Qarkullimi në shitjet me pakicë në Britani ka shënuar ngritje në muajin gusht për 1.0 për qind, që është dukshëm më shumë...

Netanyahu: Nuk do të lejohet që Irani të ketë baza në Siri

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha se nuk do të lejoj që Irani të ndërtoj baza ushtarake në Siri dhe ka kërkuar...

Stay connected

0FansLike
704FollowersFollow
4,148SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Duket shaka, Por ju nuk e njihni fare mollën | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.