-1 C
Tirana, AL
Thursday, November 23, 2017

Turqia kërkon arrestimin e pilotëve pas tentim grusht shteti

Turqia ka lëshuar fletarreste për 73 pilotë ushtarakë, të akuauar për përfshirje në një përpjekje për puç në muajin korrik. Agjencia truke...

Dobësimi i funtës shton numrin e turistëve në Britani të Madhe

Në Britani të Madhe në fillim të këtij viti është regjistruar një numër i madh i turistëve nga Amerika Veriore, të cilët...

Ku ishte vajza e vogël e Obamas gjatë fjalimit të tij lamtumirës?

Kur Presidenti në largim Barack Obama, bëri fjalimin e tij lamtumirës me rastin e përfundimit të mandatit të tij si i pari...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit rus në Detin e Zi

Pamje të reja janë publikuar pas rrëzimit të avionit rus me 92 persona në bord, i cili u rrëzua ne Detin e...

Sot 16 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit

Si sot 16 vjet më parë, Amerika por e gjithë bota u trondit nga sulmet e tmerrshme terroriste, që i morën jetën...

Shpërthim i fuqishëm në Britani

Një shpërthim i fuqishëm gazi ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Britani. “BBC” thotë se disa persona kanë mbetur të plagosur dhe...

Hyn në funksion baza ushtarake kineze në Xhibuti, e para jashtë vendit

Baza e parë ushtarake jashtë vendit e themeluar nga Ushtria Çlirimtare Popullore e Kinës (PLA) është bërë operacionale në shtetin e Afrikës...

Trump e nominon Heather Wilson për Sekretare të Forcave Ajrore

Presidenti amerikan, Donald Trump do e nominojë ish pjesëtaren e Dhomës së Përfaqësuesve, Heather Wilson për Sekretare të Forcës Ajrore amerikane, ka...

Turqia përgatit rrëzimim e Assadit: Vrasësi i 600.000 njerëzve nuk mund të udhëheqë më

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Cavusoglu, bëri thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Siri, duke e përshkruar situatën në qytetin Alepo si...

Jimmy Carter në spital për shkak të dehidrimit

Ish-presidenti amerikan Jimmy Carter, është shtruar sot në spital, për shkak të lodhjes dhe dehidratimit, pasi mori pjesë në një ngjarje bamirësie...

Stay connected

0FansLike
704FollowersFollow
4,148SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Duket shaka, Por ju nuk e njihni fare mollën | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.