-1 C
Tirana, AL
Thursday, November 23, 2017

Iraku nis ofensivën për të rimarrë qytetin Havija nga IS-i

Iraku ka nisur një ofensivë për të dëbuar militantët e Shtetit Islamik (IS) nga Havija, një nga dy zonat e fundit në...

“Unë jam feminist”, fjalimi i kryeministrit kanadez që preku gratë. Kush e frymëzoi të...

Deklarata e një viti më parë e kryeministrit të Kanadasë Justin Trudeau “Unë jam një feminist”, u komentua shumë një vit më...

Pas 250 vjetësh vërehet për herë të parë bizoni i egër dhe vritet menjëherë

Fondacioni Botëror për Natyrën (WWF) njoftoi se do të ngre padi kundër zyrtarëve në Gjermaninë lindore, të cilët urdhëruan gjuetarët të vrasin...

Khamenei: Komentet e Trumpit janë të pavlera

Udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, tha se komentet e presidentit amerikan, Donald Trump, përpara Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, janë...

Vazhdojnë kërkimet për të mbijetuar nga tërmeti në Meksikë

Ekipet e shpëtimit po vazhdojnë përpjekjet për të arritur te të mbijetuarit nën rrënojat e një shkolle në Meksiko Siti, e cila...

Brexit, BE-ja i druhet “dobësisë” së May

Brukseli druhet se Theresa May e dobësuar politikisht nuk do të jetë në gjendje që të mbajë premtimet që do të japë...

Hetuesit e Muellerit “kërkojnë dokumente” nga Shtëpia e Bardhë

Ekipi që po heton ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet e vitit të kaluar në SHBA raportohet se kërkon dokumente të...

Pavarësia e Katalonjës: bastisje dhe arrestime në Barcelonëe

Me fuqinë e pushtetit autoritetet spanjolle përpiqen t'i ndalojnë njerëzit në Katalonjë që të mos e mbajnë referendumin për pavarësinë. Një sërë...

Uragani Maria lë Porto Rikon pa rrymë

Uragani Maria ka ndërprerë energjinë elektrike në gjithë ishullin Porto Riko, ku jetojnë 3.5 milionë banorë. Abner Gomez, udhëheqës i Agjencisë për...

May: Nevojiten masa më të fuqishme kundër Kim Jon-un

Kryeministrja britanike, Theresa May ka bërë thirrje për masa më të fuqishme kundër programit të armëve bërthamore të Kim Jong-un, por edhe...

Stay connected

0FansLike
704FollowersFollow
4,148SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Duket shaka, Por ju nuk e njihni fare mollën | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.