16 C
Tirana, AL
Saturday, November 18, 2017

Haradinaj: Zahiri me shokë, mbeten frymëzim për të gjitha brezat

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka përkujtuar heronjtë e Kosovës, Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun dhe Edmond...

'Vetëm dy' deputetë të LDK'së janë kundër demarkacionit

Për deputetin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj, Qeveria është në krye të detyrës. Ai ka thënë se mbledhja e Qeverisë...

FMN: Rritje ekonomike më e madhe nën administratën Trump

FMN e la të pandryshuar ditën e sotme parashikimin e saj për rritjen ekonomike globale, por u shpreh me tone optimiste për...

Komuna e Gjakovës ndihmon fermerët

Drejtoria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural e Komunës së Gjakovës, përmes subvencioneve të përcaktuara për këtë vit, sot ka ofruar një...

Samiti i BE-së në Bruksel

Krerët e shteteve të Bashkimit Evropian vazhdojnë takimin sot në Bruksel, ku përgjigja e BE-së ndaj fushatës ruse të bombardimeve në Siri...

May: Asnjë vend për Skocinë në negociatat për Brexit

Kryeministrja britanike, Theresa May refuzoi sot që independentistët në pushtet në Skoci të ulen në tryezën e negociatave për Brexit, duke prezantuar...

Horror në Gjilan: Tenton ta sulmojë pesë herë me sëpatë, ja dënimi

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpallur Aktgjykimin dënues ndaj të akuzuarit A. R. për veprën penale: lëndim i rëndë trupor nga neni...

Kapet drogë e madhe në Greqi, dy shqiptarë në pranga

Një tjetër sasi e madhe droge është sekuestruar nga policia greke, e cila ishte nisur nga Shqipëria. Mëngjesin e sotëm, në Janinë...

Ferati flet për garën në Mitrovicë, kandidimin e Bahtirit e quan “aksident elektoral”

Aktori Fehmi Ferati, tani kandidat i Vetëvendosjes për kryetar të Mitrovicës, ka thënë se duke parë qasjet kritike nëpër media për zhvillimet...

Bugajski: Clinton do të ishte më e mirë për Ballkanin dhe Kosovën

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Janusz Bugajski, nga Qendra për Analiza të Politikës Evropiane, me seli në Washington, thotë...

Stay connected

0FansLike
689FollowersFollow
4,114SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja çfarë është në gjendje të bëjë një Uragan | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

E frikshme çfarë ndodh në mes të detit | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Histori e dhimbshme! Shoku i mir ne dite te veshtira | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.