16 C
Tirana, AL
Saturday, November 18, 2017

Tmerr në Turqi, 60 të vdekur, mbi 335 të arrestuar

Dielli ka lindur në Ankara dhe dëmet e një nate më parë duken më qartë. Pavarësisht se Presidenti Erdogan, qeveria dhe Inteligjenca raportuan se...

Turqi lajmi i fundit,60 të vdekur e 754 të arrestuar

Gjashtëdhjetë persona humbën jetën gjatë përleshjeve gjatë natës në Turqi, shumë prej tyre civilë, dhe 754 persona u arrestuan. Këto janë shifrat paraprake pas...

Cfarë do të ndodhi me fatin e 6.000 puçistve të arrestuar pas grushtit të...

Pasojat për ata që tentuan të hidhnin qeverinë në Turqi me anë të një grushti shteti nuk do të jenë të lehta. Këtë e tregon...

Lotaria amerikane hapet në 4 tetor, ja rregullat për të mos u skualifikuar

Ambasada amerikane ka publikuar rregullat e reja për Lotarinë Amerikane 2018. Regjistrimet nisin më 4 Tetor. Dhe nuk duhet të përdorni foton e...

Ehh Nusja :P

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri: Reforma të jetë e vërtetë

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka mirëpretur miratimin nga Kuvendi të paketës së ndryshimeve kushtetuese, që synon reformimin e sektorit të drejtësisë. “Ne e...

Historia e dhimbshme e 70 vjeçarit: Dua vetëm 1 thes miell për dy fëmijët...

Dy fëmijë të mitur, Mirela 11 vjeç dhe vëllai Sokoli pak më i vogël se ajo jetojnë mes skamjes dhe varfërisë në...

U kap me kokainë në laptop, 15 vite burg për modelen

Një modele kolumbiane 23 vjeç është dënuar me 15 vite burg dhe me një gjobë prej 2284 paund, pasi akuzohet për trafik droge. Juliana Lopez...

Dalin pamjet e rënda, ndërron jete nëna që u perpoq te mbronte femijet

Pak orë më parë në rrugën "Jordan Misja" në kryeqytet ndodhi një aksident i rëndë, (Aksident i rëndë në Tiranë, makina përplas gruan me...

Befason Collina: Europianin e fituan arbitrat, Payet-Ronaldo ishte faull

Ikona e gjykimit botëror në futboll, italiani Pierluigi Collina, ka mbetur tejet i kënaqur nga paraqitja e gjyqtarëve në Euro 2016. “Të vraponi si flutura...

Stay connected

0FansLike
689FollowersFollow
4,114SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja çfarë është në gjendje të bëjë një Uragan | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

E frikshme çfarë ndodh në mes të detit | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Histori e dhimbshme! Shoku i mir ne dite te veshtira | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.