Vritet Oliver Ivanoviç

(E plotësuar) - Burime të mediave kanë treguar se ai ka marrë 4 plumba në një atentat të organizuar, ndërkaq ka ndërruar jetë pas...

Elona Prroj, misionare e pajtimit

Elona Prroj është një e re, misionare e pajtimit, e cila eshte ngritur kunder fenomenit të gjakmarrjes, që vazhdon të marrë ende jetë te...

Mediat serbe zbulojnë skenarin: Si mund t’i shpëtojë ekstradimit Ballist Morina

Ndërsa ende pritet vendimi nga ministri kroat i Drejtësisë, Drazhen Bosnjakovica, për ekstradimin e Ismail Morinës, Serbia, Shqipëria dhe diplomatë kroatë janë shpesh në...

Rrecaj: ‘Medicus’-it nuk iu dha licencë për shërbime urologjike

Ish-sekretari permanent i Ministrisë së Shëndetësisë, Ilir Rrecaj, ishte dëshmitar i radhës në gjykimin për transplantimet e organeve që pretendohet se u bënë në...

Kërcënimi i Veselit për pushtimin e Nishit, lajm në mediat serbe

Një paralajmërim i bërë sot për Serbinë nga kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë një fjalimi të mbajtur në Akademinë përkujtimore për...

Fushata për zgjedhjet në komunën e Ulqinit

Me 4 shkurt në Komunën e Ulqinit në Malin e Zi, mbahen zgjedhjet vendore ku garojnë tetë parti dhe dy koalicione. Partitë politike shqiptare...

Rexhep Selimi dëshmon për komunikatën e UÇK-së në gjykimin për krime lufte ndaj Fatmir...

Rexhep Selimi ka demantuar komunikatën të lëshuar nga shtabi i përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), sipas së cilës ishte dhënë njoftimi për...

Vuçiq kundërshtarëve: Mos deshët që në Bruksel ta grushtoja Thaçin?

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur për procesin e negociatave me Kosovën dhe ka akuzuar kundërshtarët e tyre. “Që nga Marrëveshja e Brukselit, gjatë...

Vuçiq ndihet i fyer me akuzat që Amfilohije ia ka bërë rreth Kosovës

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se e ka fyer deklarata e mitropolitit Amfilohije “që politika e tij shpie drejt tradhtisë së Serbisë...

Shkumbin Mehmeti: Vendimet e Gjykatës Supreme po ndikohen direkt nga bandat e Ramush Haradinajt!...

Unë, Shkumbin Mehmeti, njoftoj publikun se në vitin 2012, përmes policisë së Kosovës i kam dërguar materiale, deklarata dhe videoinçizime, kryeprokurorit të shtetit Ismet...

Follow us

0FansLike
797FollowersFollow
4,634SubscribersSubscribe

Latest news