-1 C
Tirana, AL
Friday, November 24, 2017

Hoti tregon se kush do të jetë qifti i parë që do të kurorëzohet...

Sonte është martuar ish këshilltari i Isa Mustafës, tash asambleist në Kuvendin e Prishtinës, Arban Abrashi. Në dasmën e tij kanë marrë pjesë...

Ministri Gashi anulon tenderin 10 mijë euro për “shëtitje” me autobus

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi e ka anuluar tenderin e shpallur në vlerë prej 10 mijë eurosh për shërbime transporti me autobus, minibus...

Kroacinë e mbrojtën 2579 ushtarë shqiptarë

Në luftën e vitit 1991 Kroacinë e mbrojtën 2579 vullnetarë shqiptarë nga të cilët 86 kanë rënë heroikisht, 37 janë të zhdukur dhe...

S’ka Ushtri të Kosovës, pa pajtimin e Listës Serbe

Formimi i Ushtrisë do ta sfidojë edhe Qeverinë “Haradinaj”. Shndërrimi i Forcës së Sigurisë në Forcë të Armatosur vazhdon të mbetet ende temë...

Ja kush ishte spiuni më i madh shqiptar gjatë luftës, dhe kush e spiunoi...

Pa pikë turpi e pa pikë zemre ata vendosen qe te shesin atdheun popullin dhe nënat e tyre vetëm e vetëm që të...

Emigrimi i qytetarëve të Kosovës– 122 mijë qytetarë ikën për 4 vjet

Shkalla e emigrimit të qytetarëve të Kosovës që përfshin emigracionin e rregullt dhe emigracionin ilegal, vazhdon të jetë e lartë, ndonëse jo në...

Serbia po dorëzohet për Asociacionin në Kosovë? Ja deklarata e Gjuriqit

Beogradi zyrtar po shkon drejtë dorëzimit sa i përket formimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, sipas Marrëveshjes së Brukselit. Drejtori i...

Kryeministri belg uron Haradinajn

Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel, ka uruar Ramush Haradinajn me rastin e marrjes së postit të kreut të Qeverisë së Kosovës, duke thënë...

60 mijë numra për operatorin serb

Në kuadër të implementimit të marrëveshjes për kodin shtetëror telefonik, Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ARKEP ka ndarë 60 mijë numra...

Banderola para kuvendit në Beograd: Këta shqiptarë kanë vrarë serbë!

Thaçi, Haradinaj, Veseli dhe Limaj janë “Wanted” në Serbi! Fotot e tyre duhet të fiksohen dhe mbahen mend, si dhe duhet të denoncohen...

Stay connected

0FansLike
707FollowersFollow
4,159SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Shihni çfarë i bën zemrës sheqeri | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.