-1 C
Tirana, AL
Thursday, November 23, 2017

Oriz integral me arugulla dhe domate

Përbërësit:▪ 300 gr oriz integral ▪ 150 gr djathë Bri ▪ 3 domate  ▪ gjethe borzilok ▪ 3 lugë vaj ulliri ekstra i virgjër ▪ pak arugulla (rucola) ▪ 1...

Shtoni shalqirit këtë mëlmesë dhe do të bëhet edhe më i shijshëm

Shalqiri i shijshëm shumicës u është freskim i preferuar në motin e nxehtë. Bashkë me një shtojcë të cilën me siguri e keni në...

Patate e ëmbël e mbushur: ekzotike dhe e thjeshtë!

Nëse dëshironi të ndryshoni pak menynë, provoni këtë gjellë. Përbërësit:4 patate të ëmbla2 filxhanë supë të hollë nga perimet1 filxhan kinoe1 lugë vaj ulliri1 qepë1...

Sandwich i nxehtë dhe i lehtë për t’u përgatitur!

Sandwichet janë ndër ushqimet më të lehta për t’u përgatitur, si dhe më të preferuarat për t’u konsumuar në mëngjes.Ata nuk zënë shumë vend...

Skarë pak më ndryshe: Koktej i shijshëm qebapësh në tigan apo në grill

Nëse dëshironi të provoni skarë pak më ndryshe, është koha që të përgatitni koktej qebapësh dhe me siguri do të jeni të kënaqur.Përgatitja: Në...

Gjellë e shijshme me mish pule

Kjo çorbë e mahnitshme e forcon organizmin dhe është shumë e shijshme!Përbërësit themelorë:Mish pule, selino, karotë, ajkë e thartë, vezë, fletë dafine, majdanoz, hudhër,...

Çfarë ka sot për të ngrënë: Makarona me mish viçi, në mënyrën meksikane (video)

Shikojeni videon dhe vetë gatuani këtë ushqim fenomenal.Përbërësit:▪ ½ kg mish të bluar viçi ▪ 4 lugë përzierje erëzash ▪ 2 filxhanë ujë ▪ 400 g domate...

Stay connected

0FansLike
704FollowersFollow
4,148SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Duket shaka, Por ju nuk e njihni fare mollën | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.