16 C
Tirana, AL
Saturday, November 18, 2017

Pogaçe me Ajkë dhe Suxhuk Shtëpije – Receta Gatimi Shqip

Perberesit:Miell,2 veze,1gote qumesht,1 gote kos,1 gote t’çaji vaj,1,5 maja (kvasac) me pak sheqer,...

Torte e Erret

Përbërësit:150 g miell,150 g gjalpë,180 g sheqer,3 vezë,1 bustin peciv (pluhur per pjekje, levito),1 bustin vanilje,270 g çokollatë e errët 70%,150 g arra, Përgatitja:Në...

Torte me Reqel Fiku – Receta Gatimi Shqip

Përbërësit:500 gr miell,200 ml qumesht te vaket,150 gr sheqer,1 luge gjelle mjalte,25 gr...

Torte me Kafe dhe Arra – Receta Gatimi Shqip

Përbërësit për kore (biskotë): 3 vezënjë lugëz kakao3 lugë arra3 lugë miell3 lugë sheqer Përbërësit...

Biskota me Krem Torte – Receta Gatimi Shqip

Përbërësit:2 ose 3 biskota per nje embelsire (per nje person)krem torte,maskarpone,luleshtrydhe,pije per embelsira...

Sallate me kërpudha

............Përbërësit............... PËR 2 PORCIONE 600gr kerpudha te fresketa 2 limon 50gr vaj ulliri 2 thelbinjë hudhër magdanoz kripë piper te bardhe (ose i zi)./Abc24.al ................Hapat.............. 1 I pastrojmë kërpudhat dhe i presim në feta. 2 I vendosim...

Torte me Shërbet – Receta Gatimi Shqip

Perberesit:6 veze,3 peciva,3 gota sheqer,3 gota qumesht,3 gota vaj,3 sheqer vanillje,miell pak me...

Stay connected

0FansLike
689FollowersFollow
4,114SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja çfarë është në gjendje të bëjë një Uragan | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

E frikshme çfarë ndodh në mes të detit | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Histori e dhimbshme! Shoku i mir ne dite te veshtira | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.