-1 C
Tirana, AL
Thursday, November 23, 2017

Sallatë me lakër dhe karrotë

................Përbërësit................. PËR 4 PERSONA 500 gr laker e fresket 2 karrota 1 grusht magdanoz 1-2 lugë uthull sallate 4 lugë vaj kripë./Abc24.al ................Hapat................ 1 Së pari pastrojmë perimet 2 Pastaj marim lakren dhe karrotat i prejmë...

Tulipane të mbushura

.................Përbërësit.................. domate (te kuqe,me formë pak te zgjatur Bishta qepesh (te njoma) djath i bardhe vezë të ziera tranguj (te fresket)./Abc24.al .....................Hapat.................. 1 Domatet i shtojme me rremojce qe most e pelcasin...

Ëmbëlsirë 15 minutshe

................Përbërësit................ 300 gr biskota 3 pudinga vanilje 9 luge sheqer 1 l qumësht 200 gr margarinë 1 sheqer vanilije 4 luge ajke e tharte 4-5 banane 200 ml ajkë e ëmbël(hopla) ..............Hapat............ 1 Nga qumeshti...

Sallatë mimoza

................Përbërësit................ 200 gr përshutë 200 gr djath kaçkavall 5 vezë të ziera 200 gr majoneze 1-2 ajke e tharte 4 patate te ziera kripë./Abc24.al ..................Hapat..................... 1 Patatet i pastojme mire, i ziejme dhe...

Sallatë frutash

..................Përbërësit.................. 2 banane 1 molle 1 jogurt frutash me shije pjeshke Kivi, banana, molle te grira ne copeza te vogla 3 luge shurup fruta të malit ose borovnice./Abc24.al ..................Hapat.................. 1 Bananet,mollen e...

Shtoni shalqirit këtë mëlmesë dhe do të bëhet edhe më i shijshëm

Shalqiri i shijshëm shumicës u është freskim i preferuar në motin e nxehtë. Bashkë me një shtojcë të cilën me siguri e keni në...

Çfarë ka sot për të ngrënë: Makarona me mish viçi, në mënyrën meksikane (video)

Shikojeni videon dhe vetë gatuani këtë ushqim fenomenal. Përbërësit: ▪ ½ kg mish të bluar viçi ▪ 4 lugë përzierje erëzash ▪ 2 filxhanë ujë ▪ 400 g domate...

Fileta merluci me lulelakër

Përbërësit: ▪ fileta merluci ▪ 1 lulelakër ▪ 1 qepë e kuqe ▪ 1 tufë qepë të njoma ▪ vaj ulliri ekstra i virgjër ▪ 2 patate ▪ kripë, piper dhe...

Patate e ëmbël e mbushur: ekzotike dhe e thjeshtë!

Nëse dëshironi të ndryshoni pak menynë, provoni këtë gjellë. Përbërësit: 4 patate të ëmbla 2 filxhanë supë të hollë nga perimet 1 filxhan kinoe 1 lugë vaj ulliri 1 qepë 1...

Gjellë e shijshme me mish pule

Kjo çorbë e mahnitshme e forcon organizmin dhe është shumë e shijshme! Përbërësit themelorë: Mish pule, selino, karotë, ajkë e thartë, vezë, fletë dafine, majdanoz, hudhër,...

Stay connected

0FansLike
704FollowersFollow
4,148SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Duket shaka, Por ju nuk e njihni fare mollën | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.