21 shtatori-Dita Ndërkombëtare e Paqes

Sot në të gjithë botën festohet “Dita Ndërkombëtare e Paqes”. 21 shtatori është cilësuar nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së si dita e...

“Paqja fillon me një buzëqeshje”, thëniet më të famshme për paqen!

Sot në të gjithë botën festohet Dita Ndërkombëtare e Paqes. 21 shtatori është cilësuar nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së si dita e...

Prodhohet vera e parë ngjyrë blu

Verën e njohim si të bardhë, të kuqe dhe rozë, por sot në raftet e supermarketit dhe në kinoteka do të jetë e...

Zbulohet monedha romake 2000 vjeçare në Jeruzalem

Arkeologët kanë zbuluar një monedhë ari në Jeruzalem që mban fytyrën e perandorit romak Nero, i njohur për faktin se i binte violinës...

VIDEO/ Shfaqet papritur në mes të rrugës dhe makina kalon mbi të

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin, kur fantazma e një vajze të re materializohet midis vijave të bardha në rrugë, derisa një veturë...

FOTO/ A po shkon drejt zhdukjes kultura e tribuve në Kenia?

Jeta e tyre nuk ka ndryshuar për qindra vjet, por koha po ecën edhe për fiset e tribuve në një nga rajonet më...

Ja si do të vijë shkatërrimi i Tokës

  Kemi dëgjuar shpesh histori nga më të ndryshmet që lidhen me shkatërrimin e Tokës, por deri më sot asnjë nga teoritë nuk ka...

Shkenca: Yjet transformohen në vrima të zeza kur ju vjen fundi

  Vrimat e zeza përbëjnë njërin nga fenomenet më interesante në Univers dhe sa më shumë që mësojmë për këto vrima, aq më të...

Ja cila ngjyrë ju motivon për të punuar

Nëse muret e zyrës tuaj janë në ngjyrë gri të hapur, ju duhet t’i ndryshoni ato sa më parë të jetë e mundur. Ngjyra...

Këto ëndrra nuk duhet ti neglizhoni, ja shpjegimi i tyre

Nata është shumë e rëndësishme për shëndetin tuaj mendor dhe fizik, por kjo nuk do të thotë se truri juaj pushon sepse ai...

Follow us

0FansLike
801FollowersFollow
4,641SubscribersSubscribe

Latest news