16 C
Tirana, AL
Saturday, November 18, 2017

Shkencëtarët: Ja kush janë qentë më inteligjentë

Nuk ka mënyrë të lehtë që të matet inteligjenca e një qeni. Stanley Coren një psikolog i specializuar në qen kishte shkruar...

Shkon në spital me dhimbje të forta, mjekët i nxjerrin 1 kg lesh nga...

Një studente nga india vetëm 16 vjeçare, e cila vuante nga sindroma e rrallë të Rapunzelit kishte disa vite që shkulte flokët...

E hodhi në motor detergjentin për pastrimin e xhamave, u krijua masa e çuditshme...

Pronarja e paemëruar nga Gjermania, ka zbrazur në motorin e veturës Mini pesë litra detergjent për pastrimin e xhamave. Nuk dihen motivet...

'Lamtumirë net pa gjumë’, ja djepi që vë bebet në gjumë për 1 minutë

Lamtumirë net të gjata pa gjumë. Për të gjitha ju nënat që keni një bebe dhe që e gdhini deri në mëngjes...

Maturanti shqiptar nuk kupton matematikën, kërkesa ndaj mësueses është epike

Dihet që matematika është një lëndë e vështirë dhe jo të gjithë kanë prirje apo janë të aftë që t’ia dalin mbanë...

86 vjeçari mësoi thurrjen që të dhurojë kapele për foshnjat e lindura para kohe

Është një histori që ngroh zemrat e të gjithëve. Një i moshuar 86 vjeçar ka mësuar që të thurr, vetëm që të...

Nëna e dehur fluturon 50 metra me makinë bashkë me foshnjën

Këto pamje tronditëse janë të një shoferi të dehur që fluturon në ajër me makinën e tij, ndërsa dështon për të manovruar...

Moment i pazakontë: Ja çfarë ka marrë përpara ky kamion

Në një rrugë të Malajzisë, është filmuar momenti i pazakontë kur një kamion masiv e shtynte me pjesën e përparme një veturë...

Gruaja e qëlloi 13 herë me thikë duke menduar se e tradhëtonte, por…

Puthja e faljes. Një i moshuar që u godit 13 herë me thikë dy vite më parë ka vendosur ta falë gruan...

Emrat më të bukur të bebeve që lindin në dhjetor

Prisni të bëheni prindër gjatë muajit dhjetor dhe ende s’e keni zgjedhur emrin për bebushin? Meqenëse ai vjen në jetë në muajin...

Stay connected

0FansLike
689FollowersFollow
4,114SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja çfarë është në gjendje të bëjë një Uragan | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

E frikshme çfarë ndodh në mes të detit | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Histori e dhimbshme! Shoku i mir ne dite te veshtira | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.