16 C
Tirana, AL
Saturday, November 18, 2017

Mahnitese shikoni se si 30 delfinë shoqërojnë varkën e peshkatarëve (Video)

Një grup peshkatarësh kanë ngelur të habitur kur papritur janë gjendur të rrethuar nga nj tufë masive delfinësh. Luiz Henrique da Silva, nga Brazili, i...

Ky është tuneli 25 milionë dollarësh nënujor që po ndërton Norvegjia (FOTO)

Norvegjia ka vënë në jetë një plan ambicioz për ndërtimin e një tuneli nënujor me dy korsi. Tuneli do t’i ndihmojë shumë udhëtarët vendas, të...

Sot është hëna e plotë, ja çfarë duhet të bëni

Këtë muaj, Hëna e re ishte më 4 korrik, ndërsa Hëna e plotë është sonte, 19 korrik (sipas orës lokale, 12.57 am, pra pas...

Ja si duhet të veproni nëse ju kap ngërçi në këmb kur jeni në...

Nëse gjatë notimit ju kap ngërçi në këmbë, është shumë me rëndësi që të qëndroni të përmbajtur dhe t’i kujtoni teknikat e vetëshpëtimit Ngërçet në...

Merrni guximin dhe shikojeni këtë video

Këtu do të gjeni disa nga aventurat, të tjera nga disa të rinj të cilët po ngjiten në një lartësi mbi 100...
video

Ja çfarë efekti ka vaji i peshkut (Video)

Pacientët të cilët kanë konsumuar më shumë se 0.3 gram të acideve yndyrore Omega 3 të cilat gjenden në ushqimet si vaji i peshkut...

Mesazhet e njeriut më të pasur në botë: 36 thënie të Bill Gates se...

Ka dy tipa miliarderësh: ata që e trashëguan pasurinë e tyre dhe ata që e ndërtuan nga asgjëja. Bill Gates hyn tek të dytët. Gates...

Disa fakte të çuditshme për kazinotë dhe ata që luajnë me fatin

Nëpër botë janë të shumta paratë që qarkullojnë përmes lojërave të fatit dhe kazinove. Kërshëria Po ashtu janë të shumta milionat që shpenzohen çdo muaj nga...

VIDEO-FOTO/ Katastrofa më e madhe e balonave në Cleveland

Në Cleveland të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vitin 1986, u vendos që të hidheshin në ajër qindra mijëra balona të mbushura...

Stay connected

0FansLike
689FollowersFollow
4,114SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja çfarë është në gjendje të bëjë një Uragan | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

E frikshme çfarë ndodh në mes të detit | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Histori e dhimbshme! Shoku i mir ne dite te veshtira | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.