Apple lanson versionin e ri të shfletuesit Safari

0
26

MacOS High Sierra nga Apple do të lansohet javën e ardhshme, do të vijë të martën e ardhshme më 26 shtator. OS i ri do të përfshijë gjithashtu Safari 11 .

Safari 11 sjell disa karakteristika të tjera në gamën e kompjuterëve Mac të Apple, kjo përfshin një veçori të re që do të ndalojë audio të mos luhet automatikisht në faqet e internetit.

Këtu janë disa nga karakteristikat e përfshira në Safari 11:

Ndalon mediat me audio automatike në shumicën e faqeve të internetit

Shton aftësinë për të konfiguruar Reader, bllokuesit e përmbajtjes, zmadhimin e faqes dhe cilësimet automatike të luajtjes në bazë të një faqeje interneti ose për të gjitha faqet e internetit

Përmirëson saktësinë e AutoFill nga kartat e Kontakteve

Përfshin kontrollet e përditësuara të medias për video dhe audio HTML

Përmirëson performancën dhe efikasitetin

Shfletuesi i ri i Safari 11 tani është i disponueshëm për të shkarkuar nga Mac App Store dhe është në dispozicion për pajisjet që kanë OS X El Capitan dhe macOS Sierra. Programi gjithashtu do të përfshihet në javët e ardhshme lirimin e macOS High Sierra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here