5 sekretet pas flokëve të lakmueshme të Xhenifer Aniston

0
31

Ajo është kampiste e vërtetë

Kjo nënkupton se ajo mund të mbijetojë 3-4 ditë pa larë flokët. Kur vendosë të lajë flokët, e bën me ujë të vakët e jo të ngrohtë që të ruajë ngjyrën e flokëve.

InArticle Mobile

Është e kujdesshme me nxehtësinë

Derisa disa prej nesh kanë neveri ndaj hekurosjes apo përdredhjes së flokëve për shkak të dëmit që e shkaktojnë, Aniston është e kujdesshme se ku e përqëndron ajrin e ngrohtë. Thotë se derisa i thanë flokët, i fut gishtat deri në rrënjë derisa të thahen ndërsa pjesën tjetër të flokëve e le të thahet vetvetiu. Ndonjëherë kur ka kohë të mjaftueshme edhe i drejton me krehër.

Nuk frigohet nga tharjet e pazakonta

E bëj atë që e quaj “tharje e keqe” duke marrë brusha të madhësive të ndryshme dhe duke i përdredhur flokët rreth tyre, duke i lënë gjysmë të thara e gjysmë të lagura që të marrin formën natyrale të flokëve të përdredhura.

Ajo e kupton se ngjyra e mirë nuk bëhet në një ditë

Majkëll Kanale e shpjegon se si e transformuan Aniston nga bjonde në zeshkane dhe në fazën e ardhshme e kthejnë sërish në bjonde. E theksuam disa herë duke kaluar nga ngjyra kafe e mesme në bjonde të artë e më pas në bjonde të errët. Përkthimi: Nëse nuk tentoni të kaloni nga e zeza në platinë në një ulje, ngjyra natyrale dhe e bukur është maratonë e jo vrapim 50 metërsh.

Ajo është imune nga kapriçot e modës

Ajo nuk e ndjen presionin për të ndërmarrë rreziqe mode dhe bukurie sepse brengoset për gjëra tjera. Ajo nuk brengoset për modën pasiqë është përplot me stil dhe nuk i kushton rëndësi detajeve që aktoret e tjera i konsiderojnë të rëndësishme./femra.net/

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here