4 rregulla të veshjes për tu dukur sa më të gjata

0
83

Nuk ka dyshim – secili prej nesh dëshiron të duket i hollë dhe shtatlartë si modelet e preferuara që i shohim nëpër pasarelat e modës. Edhepse secila prej nesh nuk mund të duket si një modele, por të paktën përmes disa truqeve të veshjes, mund të arrini vizualisht efektin. Më mirë se sa fare, apo jo? Pra, ja disa rregulla se si mund të arrini këtë qëllim. Provoni sot!

Provoni rroba të sipërme më të shkurta

InArticle Mobile

Çfarëdo që të jeni duke veshur, shkurtoni sa më shumë veshjen në pjesën e sipërme. Një xhaketë e shkurtër, një t-shirt i kombinuar me një fund apo pantallona me bel të lartë, ndonjë jelek prej xhinsi të shkurtër, do të ndikojë në zgjatjen e figurës suaj trupore, dhe besoni se vërtetë është një mënyrë e mundur dhe e lehtë!

Vishni këpucë me ngjyrë lëkure (nudo)

Pa marrë parasysh se çfarë kombinimi të veshjes keni, ju ndihmon edhe një truk tjetër – këpucët me ngjyrë të lëkurës! Është një kombinim që i bën këmbët tuaja të duken më të zgjatura, tërheqëse dhe pa shumë përpjekje!

Vishni fund apo pantallona me bel të lartë

Veçmë e kemi përmendur se çfarëdo lloj veshje me bel të lartë ndihmon që këmbët tuaja të duken më të gjata dhe të holla, dhe tërë pamja juaj do të duket më elegante dhe padyshim tërheqëse! Një këshillë tepër – me këtë lloj veshje kombinohen shumë mirë t-shirt të shkurtë, bluza apo xhaketa të ngjashme.

Vishni rroba me linja vertikale

Ju e dini edhe vet me siguri – se linjat horizontale ju japin pamje më të gjerë, ndërsa ato vertikale ju zgjasin formën tuaj trupore. Kjo është e tëra, nuk ka nevojë të flitet më tepër! Ajo që ka rëndësi është se këto linja mund të përshtaten lehtësisht me çdo pjesë të veshjes suaj, pa marrë parasysh se a i aplikoni këto printe në pjesën e sipërme apo të poshtme të veshjes. Eksperimentoni me këto linja dhe do të vëreni mënjëherë dallimin!/femra.net/

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here